Turniej mini piłki nożnej 10 latków : „Wakacje z piłką – szukamy piłkarskich Janków….”

Eliminacje do turnieju pod nazwą "Wakacje z piłką - szukamy piłkarskich Janków" w poszczególnych podokręgach należy przeprowadzić od 4 do 25 sierpnia - informuje Prezes Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS Andrzej Sadlok. - Turniej finałowy odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w sobotę 7 września 2019 roku. O Patronat Honorowy nad turniejem zwróciliśmy się do Wicemarszałka Województwa Śląskiego Pana Wojciecha Kałuży.

W regulaminie czytamy, że celem rozgrywek jest wyszukiwanie utalentowanych młodych piłkarzy oraz pomoc w rozwijaniu ich predyspozycji, jak również forma wstępnej selekcji do przyszłej Kadry Śląskiego ZPN rocznika 2009.

Termin zgłoszenia w macierzystych Podokręgach lub w Śląskim Wojewódzkim Zrzeszeniu LZS poda adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. mija 30 lipca. Następnie, od 4 do 25 sierpnia, zostaną rozegrane eliminacje w 12 Podokręgach, w których organizator zapewnia boisko, a koszty sędziów - także sędziów klubowych - pokrywa Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS.

Każdy uczestnik turniejów jest ubezpieczony w ramach ubezpieczenia zbiorowego Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Koszt dojazdu na turniej zespoły pokrywają we własnym zakresie.

W zawodach udział mogą wziąć zawodnicy oraz zawodniczki z rocznika 2009 i młodsze, z

przynależnością do danego klubu (uprawnienie w EXTRANECIE w module uproszczonym + legitymacja szkolna). Drużyna składa się z maksymalnie 10 zawodników, trenera i kierownika drużyny. Liczba zawodników na boisku 5 plus bramkarz. Wymiary boiska: 25x40 m. Wymiary bramek: 2x5. Piłki: nr 4. Czas gry: uzależniony od ilości drużyn w turnieju. Rzut karny: z 9 metrów. Pole bramkowe: półkole 8 metrów. Aut wykonywany nogą - wprowadzenie piłki do gry zgodnie z unifikacją PZPN. Gra bez spalonego.

W zależności od ilości zgłoszonych drużyn do rozgrywek w danym Podokręgu, system - turniejowy lub pucharowy - określą organizatorzy turnieju, a także podadzą miejsce i termin zawodów.

Zwycięska drużyna na szczeblu Podokręgu do turnieju finałowego ma prawo do dokooptowania maksymalnie 4 zawodników z innych drużyn biorących udział w rozgrywkach danego Podokręgu.

Nagrody: dla drużyn, które wezmą udział w finale na Stadionie Śląskim przewiduje się nagrody rzeczowe, puchary i wyżywienie.