Historia Podokręgu Bytom Śląskiego ZPN


Rozgrywki Sezonu 1958

1) Szombierki II Bytom                           26     47     100:19
2) Polonia II Bytom                                  26     41     106:40
3) Tempo Stolarzowice                           26     37     53:35

Szombierki II Bytom awansowały do wyższej klasy rozgrywkowej. LZS Babienica i Zgoda Repty – spadek do klasy ,,B’’. Rozbark Bytom, Czarni Bytom, Odra Miasteczko Śląskie, Unia Tarnowskie Góry – awans do klasy ,,A’’.


Rozgrywki Sezonu 1959
1) EKS Miechowice                                   26     38     65:35
2) Stalbet Strzybnica                                26     37     58:31
3) Sparta Lubliniec                                    26     34     50:26

EKS Miechowice awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Kolejarz Tarnowskie Góry, Unia Tarnowskie Góry – spadek do klasy ,,B’’. GKS Kopalnia Julian Piekary Śląskie, Śląska Koszęcin – awans do klasy ,,A’’

Rozgrywki Sezonu 1960
1) Ruch Radzionków                                 14     20     34:19
2) Orzeł Nakło Śląskie                              14     16     29:23
3) Szombierki II Bytom                           14     15     26:24

W związku z reorganizacją rozgrywek ( przejście na obowiązujący do dziś system rozgrywek jesień – wiosna ) klasę ,,A’’ podzielono na dwie podgrupy i w niespełna trzech wiosennych miesiącach przeprowadzono mistrzostwa. Ruch Radzionków awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. GKS Kopalnia Julian Piekary Śląskie, Odra Miasteczko Śląskie, GKS Andaluzja i Śląska Koszęcin – spadek do klasy ,,B’’. Bobrek II Karb, Unia Krupski Młyn – awans do klasy ,,A’’.

Sezon 1960/1961
Mistrz Czarni Bytom awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Unia Krupski Młyn i Orzeł Nakło Śląskie – spadek do klasy ,,B’’. GKS Andaluzja i Orkan DąbrówkaWielka – awans do klasy,,A’’. W klasie ,,B’’ brały udział następujące drużyny: LKS Woźniki, Kolejarz Pludry, Unia Boruszowice, LZS Ciasna, Śląsk Koszęcin, LKS Sieraków,LZS Strzebień, Sparta Tworóg, Start Dobrodzień, Odra Miasteczko Śląskie, Śląska II Tarnowskie Góry, Przyszłość Chechło, Orzeł Nakło, Orkan Dąbrówka Wielka

Sezon 1961/1962
Mistrz GKS Rozbark Bytom awansował do wyższej klasy rozgrywkowej. Szombierki II Bytom, Bobrek II Bytom i Sparta Lubliniec – spadek do klasy ,,B’’. GKS Kopalnia Julian , Start Dobrodzień, Czarni Sucha Góra – awans do klasy ,,A’’.

Sezon 1962/1963
Mistrz Ruch Radzionków awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Fortuna Bytom, Start Dobrodzień, Czarni Sucha Góra – spadek do klasy ,,B”. Górnik Bobrowniki Śląskiej, Unia Kalety, Orzeł Nakło Śląskie – awans do klasy ,,A”.

Sezon 1963/1964
Mistrz Silesia Miechowice awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Orkan Dąbrówka Wielka, Unia Kalety – spadek do klasy ,,B’’. Fortuna Bytom, Ruch II Radzionków – awans do klasy ,,A”.

Sezon 1964/1965
Mistrz Polonia Piekary Śląskie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Czarni Bytom, Ruch II Radzionków – spadek do klasy ,,B”. Szombierki II Bytom, Odra Miasteczko Śląskie – awans do klasy ,,A”.

Sezon 1965/1966
Mistrz Szombierki II Bytom awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Górnik Bobrowniki Śląskie – spadek do klasy ,, B”. Szombierki III Bytom, Orzeł Brzeziny Śląskie – awans do klasy ,,A”.

Sezon 1966/1967
Przed rozpoczęciem rozgrywek Polski Związek Piłki Nożnej stworzył 4 grupy III Ligi międzywojewódzkiej, a w Okręgowym Związku Piłki Nożnej Katowice powstały 2 grupy III Ligi Śląskiej i 1 grupę III Ligi Zagłębiowskiej. Klasę ,,A” od III Ligi dzieliły już dwie klasy rozgrywkowe a nie jedna jak do tej pory. Mistrz Ruch Radzionków awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tempo Stolarzowice, Odra Miasteczko Śląskie – spadek do klasy ,,B”. Ruch II Radzionków, Czarni Bytom, Unia Krupski Młyn – awans do klasy ,,A”.

Sezon 1967/1968
1) Bobrek Karb                           26     46     63:11
2) Polonia II Bytom                 26     34     61:62
3) Silesia Miechowice              26     33     53:28
4) Andaluzja                                26     32     44:36

Ciekawostkami tych rozgrywek były w zimie fuzje Orła Brzeziny i Fortuny Bytom oraz GKS Kopalni Julian i Polonii Piekary Śląskie (tak powstała Olimpia Piekary Śląskie). Z uwagi, że Polonia występowała wtedy w klasie okręgowej wówczas Olimpia II Piekary Śląskie grała w klasie ,,A”. Mistrz Bobrek Karb awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Spadek bo klasy ,,B” po reorganizacji – Fortuna Bytom, Olimpia II Piekary Śląskie. Szombierki III Bytom, Unia Krupski Młyn. Odra Miasteczko Śląskie, Orzeł Nakło Śląskie, Tempo Stolarzowice awans z klasy ,,A”.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18