Jubileusz 60-lecia działalności Podokręgu Bytom

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje Zarządu

Uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 60-lecia Podokręgu Bytom zorganizowana została w piątek, 15 grudnia w Operze Śląskiej w Bytomiu. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydenta Bytomia Damian Bartyla. Spotkanie działaczy piłkarskich z władzami związku piłki nożnej i przedstawicielami władz samorządowych było okazją do wspomnień, refleksji, a także oceny dotychczasowej działalności, osiągnięć i wyzwań na przyszłość.

Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia i wyróżnienia.

Minister Jan Widera, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki uhonorował medalami „Za Zasługi dla Sportu”:

  • złotym – Erwina Trembaczowskiego
  • srebrnym – Eugeniusza Matejczyka
  • brązowym – Henryka Bryzka

Honorowe odznaki PZPN i Śl...

Czytaj dalej

KURSY TRENERSKIE

Kategoria: Komunikaty i informacje WSz

Wydział Szkolenia informuje iż na stronie PZPN24.PZPN.PL pojawiły się informacje dotyczące organizacji kursu wyrównawczego UEFA B i kursu Grassroots C na terenie Podokręgu Bytom. Chętnych prosimy o składanie swoich aplikacji przez stronę PZPN24.PZPN.PL. – o udziale w kursie decyduje kolejność zgłoszeń – dokładny termin kursu będzie ustalony po zebraniu 32-osobowej grupy dla każdego kursu. Przewidywany koszt kursu wyrównawczego UEFA B to kwota 1900 zl., a kursu Grassroots C to kwota ok. 1200zl ( 800 netto kurs + sprzęt + obowiązkowy kurs pierwszej pomocy).

Wszelkich informacji związanych z kursem udziela Artur Maligłówka 606 125 916.

Czytaj dalej

RAMOWY REGULAMIN ROZGRYWEK W PIŁCE NOŻNEJ

Kategoria: Komunikaty i informacje WGPrzepisy i uchwały Śl ZPNRegulaminy rozgrywek

Regulamin Ramowy ŚL. ZPN rozgrywek w piłce nożnej (aktualizacja 07.07.2017 r.) – Pobierz 

Załącznik nr 1 do Regulaminu – rozgrywki młodzieżowe (aktualizacja 07.07.2017 r.) – Pobierz

Załącznik nr 2 do Regulaminu – awanse i spadki (aktualizacja 07.07.2017 r.) – Pobierz

Regulamin Pucharu Polski – 2017/2018 – Pobierz

Czytaj dalej

Deichmann Minimistrzostwa 2018

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Deichmann Mini mistrzostwa odbywają się w Tychach już niemalże od dekady. Początkowo imprezę prowadził PUKKS Chrzciciel Tychy a od 5 lat współorganizatorem w Tychach jest Akademia.

Przez 8 weekendów odbywają się regularne rozgrywki w dwóch kategoriach wiekowych U-9 oraz U-11. Każdego roku na starcie rozgrywek jest ponad 60 zespołów tj. prawie 600 zawodników.

W ramach rozgrywek każde dziecko otrzymuje koszulkę, spodenki i getry, w tym roku również jednorazową kartę rabatową -20% do zrealizowania przez opiekuna prawnego dziecka w sieci sklepów Deichmann. Ponadto wszystkie drużyny biorą udział w losowaniu zagranicznej wycieczki niespodzianki.

Zapisy TYCHY >> http://www.akademiagkstychy.pl/nasze-projekty/deichmann/

Lista miasta organizujących rozgrywki dostępna ...

Czytaj dalej

Zmarł Bogusław Cygan

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Bogusław Cygan urodził się 3 listopada 1964 roku, wychowanek Uranii Ruda Śląska, chociaż już jako junior zawitał do Szombierek i to w nich rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Bogusław Cygan jako napastnik Zielonych, wyjątkowo zgrany z kolejną legendą Zielonych, Zenonem Liskiem, z którym wspólnie na boisku potrafili czynić cuda. Kariera Bogusława prowadziła przez Szombierki do Górnika Zabrze (wszyscy pamiętamy mecz na Modrzewskiego, gdy Boguś wystąpił już w barwach Górnika), a następnie jeden sezon rozegrał w szwajcarskim Lausanne-Sports, by powrócić do Polski i w barwach Stali Mielec zostać królem strzelców ekstraklasy w sezonie 94/95. Karierę piłkarską kończył w okresie fuzji Zielonych z Polonią...
Czytaj dalej

Turniej juniorów – zaproszenie

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje WG

Czytaj dalej

Zmarł Stanisław Bykowski

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Urodzony 12 lutego 1947 roku zawodnik Szombierek do Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska wszedł z dorobkiem 265 spotkań rozegranych w ekstraklasie, w której grając od 1966 do 1979 roku strzelił 11 goli.

– Najczęściej grał na prawej pomocy, ale był też czasem środkowym pomocnikiem, albo forstoperem – wspomina klubowy kolega Stanisław Grzywaczewski. – Miał też za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Na boisku był waleczny, zaangażowany, ale jednocześnie inteligentny. Natomiast poza boiskiem był… oddany Szombierkom, pracując w klubie nie tylko do emerytury, ale także nie niej codziennie zaglądając na treningi, czy interesując się bieżącymi problemami. Mocno zaangażował się również w prowadzenie zespołu oldbojów...

Czytaj dalej