Ożarowice – Turnieje 3.03

Kategoria: Komunikaty i informacje WG

   

   

  

  

  

  

  

W sobotę 3 marca w hali sportowej przy Zespole Szkół w Ożarowicach odbył się VII Halowy Turniej Piłki Nożnej Juniorów w połączeniu z Turniejem Trampkarzy 2005 o Puchar Prezesa Podokręgu Bytom. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn juniorskich i tyle samo ekip z rocznika 2005. Turniej odbył się pod patronatem Wojewody Śląskiego, Prezydenta Miasta Bytomia, OSiR Bytom, Banku Credit Agricole, Śląskiego Składu Opału Bytom ul. Brzezińska. Patron medialny objęła TV Sfera oraz Życie Bytomskie.

Drużyny najpierw rywalizowały w grupie 5 zespołowej każdy z każdym, by najlepsi walczyli o medale.

W kategorii Juniorzy 99 w meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny LKS Piast II Ożarowice – KS Nitron Krupski Młyn wynik 1-2.

W finale natomiast zmierzyły się zespoły zajmujące miejsce 1-2 w tabeli LKS Piast Ożarowice – LKS Tęcza Zendek spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0.

Królem strzelców został zawodnik Karkocha Tomasz – 6 bramek KS Nitron Krupski Młyn, najlepszym zawodnikiem ogłoszono Dudę Marcela LKS piast Ożarowice, bramkarzem w tej kategorii został Sala Tomasz LKS Tęcza Zendek. Puchar Wojewody „Fair Play” otrzymała drużyna LKS Tęcza Zendek a nagrodę najlepszego trenera zgarnął trener Tadeusz Bąbik z Piasta Ożarowic.

W roczniku 2005 o brązowe medale walczyły AP Champions Piekary Śl. – GKS Rozbark Bytom w meczu padł wynik 1-1 o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Piekar Śląskich 3-1.

O złoto przypadło rywalizować ekipie LKS Piast Ożarowice z UKS Bobry Bobrowniki wynik końcowy 4-0.

Królem strzelców został z dorobkiem 7 bramek zawodnik AP Champion Piekary Śl. Damian Pitas, najlepszym zawodnikiem ogłoszono Grzegorza Korczaka z UKS bobry Bobrowniki, bramkarzem turnieju został zawodnik LKS Piast Ożarowice Płaczek Bartłomiej a najlepszym trenerem wybrano szkoleniowca GKS Rozbarku Bytom Dudka Damiana. Puchar „Fair Play” zdobyła ekipa GKS Rozbark Bytom.
Na fazie grupowej w roczniku 99 odpadli zawodnicy MOSM Nadzieja Bytom natomiast w trampkarzach 2005 UKS Sokół Zbrosławice 

Zawody sędziowali sędziowie Podokręgu Bytom Żmuda Tomasz i Wojtacha Rafał.

Rozgrywki dostarczyły wielu emocji, pięknych goli i wspaniałych interwencji bramkarskich. Dla dzieci i młodzieży udział w turnieju był niesamowitą zabawą w miłej atmosferze. Na zakończenie uczestnicy 3 najlepszych drużyn otrzymali pamiątkowe medal, a najlepsze drużyny oraz wyróżniający się zawodnicy pamiątkowe puchary i statuetki, piłki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez w/w patronów turnieju.


Dziękuję wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego turnieju i choć coraz ciężej jest pozyskać darczyńców to patrzę optymistycznie w przyszłość i mam nadzieję że uda się za rok zorganizować turniej na podobnym poziomie sportowym i organizacyjnym.