Kategoria Wydarzenia, aktulaności

Deichmann Minimistrzostwa 2018

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Deichmann Mini mistrzostwa odbywają się w Tychach już niemalże od dekady. Początkowo imprezę prowadził PUKKS Chrzciciel Tychy a od 5 lat współorganizatorem w Tychach jest Akademia.

Przez 8 weekendów odbywają się regularne rozgrywki w dwóch kategoriach wiekowych U-9 oraz U-11. Każdego roku na starcie rozgrywek jest ponad 60 zespołów tj. prawie 600 zawodników.

W ramach rozgrywek każde dziecko otrzymuje koszulkę, spodenki i getry, w tym roku również jednorazową kartę rabatową -20% do zrealizowania przez opiekuna prawnego dziecka w sieci sklepów Deichmann. Ponadto wszystkie drużyny biorą udział w losowaniu zagranicznej wycieczki niespodzianki.

Zapisy TYCHY >> http://www.akademiagkstychy.pl/nasze-projekty/deichmann/

Lista miasta organizujących rozgrywki dostępna ...

Czytaj dalej

Zmarł Bogusław Cygan

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Bogusław Cygan urodził się 3 listopada 1964 roku, wychowanek Uranii Ruda Śląska, chociaż już jako junior zawitał do Szombierek i to w nich rozpoczynał swoją piłkarską karierę. Bogusław Cygan jako napastnik Zielonych, wyjątkowo zgrany z kolejną legendą Zielonych, Zenonem Liskiem, z którym wspólnie na boisku potrafili czynić cuda. Kariera Bogusława prowadziła przez Szombierki do Górnika Zabrze (wszyscy pamiętamy mecz na Modrzewskiego, gdy Boguś wystąpił już w barwach Górnika), a następnie jeden sezon rozegrał w szwajcarskim Lausanne-Sports, by powrócić do Polski i w barwach Stali Mielec zostać królem strzelców ekstraklasy w sezonie 94/95. Karierę piłkarską kończył w okresie fuzji Zielonych z Polonią...
Czytaj dalej

Zmarł Stanisław Bykowski

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Urodzony 12 lutego 1947 roku zawodnik Szombierek do Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska wszedł z dorobkiem 265 spotkań rozegranych w ekstraklasie, w której grając od 1966 do 1979 roku strzelił 11 goli.

– Najczęściej grał na prawej pomocy, ale był też czasem środkowym pomocnikiem, albo forstoperem – wspomina klubowy kolega Stanisław Grzywaczewski. – Miał też za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Na boisku był waleczny, zaangażowany, ale jednocześnie inteligentny. Natomiast poza boiskiem był… oddany Szombierkom, pracując w klubie nie tylko do emerytury, ale także nie niej codziennie zaglądając na treningi, czy interesując się bieżącymi problemami. Mocno zaangażował się również w prowadzenie zespołu oldbojów...

Czytaj dalej

TURNIEJ ” Młode Talenty”

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje WSzKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Piłka nie zna granic

Na pierwsze namacalne efekty zaproponowanego przez Śląski Związek Piłki Nożnej porozumienia o współpracy, przyjętego na spotkaniu w Wiśle przez przedstawicieli, okręgowych związków piłkarskich z: Bańskiej Bystrzycy, Ostrawy, Krakowa i Katowic nie trzeba było długo czekać. W piątek w Centrum Szkoleniowo-Sportowym Rekord w Bielsku-Białej pojawią się bowiem drużyny złożone z zawodników z rocznika 2005, reprezentujące: Stredoslovensky Futbalovy Zvaz, Moravskoslezsky Krajsky Fotbalovy Svaz, Małopolski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej, który wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i Rekordem organizuje turniej „Młode Talenty”.

22 września na wieczornej konferencji technicznej przeprowadzona zostanie weryfikacja ucze...

Czytaj dalej

Turniej Kwalifikacyjny Under-19 – kolportaż biletów

Kategoria: AktualnościKomunikaty i informacje ZarząduWydarzenia, aktulaności

Informacja dotycząca kolportażu biletów na mecze Turnieju Kwalifikacyjnego    Młodzieżowych Mistrzostw Europy Under-19, który odbędzie się w dniach od 4 do 10 października w naszym regionie.

Bilety – Zaproszenia, które są bezpłatne, można zamawiać: tylko grupowe-powyżej 20 sztuk na mecz Polska – Białoruś poprzez adres email biletyu19@slzpn.katowice.pl a na pozostałe mecze zarówno grupowo i indywidualne poprzez Podokręgi i Okręgi, w których będą odpowiedzialne osoby za kolportaż biletów na swoim terenie.

A oto terminarz i sposób kolportażu biletów:

4.10 godzina 12.00 – Arena Zabrze: Niemcy – Białoruś. Bilety dostępne w Podokręgu Zabrze jak i w kasie stadionu w dniu meczu.

4.10 godzina 16.00 – Stadion Miejski w Gliwicach: Irlandia Północna – Polska...

Czytaj dalej